Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pokud se o mně chcete dozvědět něco více, pusťte se do čtení

22. 6. 2006

Stránky jsou už nějaký čas v provozu a tak nebude od věci doplnit fotky i krátkým povídáním.

ObrazekNarodil jsem se dne 7. 2. 2003 v chovatelské stanici MAO - DAO paní MVDr. Kopcové. Jsem synek fenky ARINY z Máchova kraje, šampionky ČR a Slovenska. Moje mamka je jedním ze štěňátek z prvního vrhu narozeného v ČR, její rodiče jsou italská fenka TRUDY a šampion Francie CACAO. Můj taťka je BAYOS dei Silvanbull - šampion Rakouska, Švédska, světový vítěz mladých 2002 a vůbec velmi výstavně úspěšný pes. Rodiče Bayose jsou fenka QUEEN a pes PACO - šampion Itálie, Německa a Finska, světový vítěz 1998. Obrazek

Já Charlie, sice nejsem žádný protřelý výstavní matador, ale svým vzhledem kaníkům ostudu určitě nedělám. Panička si mě nepořídila s cílem mít doma výstavního šampiona a obrážet se mnou všechny možné (i nemožné) akce, ale chtěla ve mně mít kamaráda. V hlavním pracovním poměru jsem zaměstnán jako rodinný mazlík a tenhle job také každodenně zodpovědně vykonávám. Obrazek

Pár výstav jsem rovněž absolvoval, ale spíš jako zpestření a další aktivitu, kterou spolu s paničkou můžeme podniknout. A taky trochu ze zvědavosti, jestli se budu líbit. Dokonce jsem získal i nějaká ocenění (2x CAC, 1x BOB, 3x krajský vítěz). Naštěstí nejsme z těch, kteří by případnou známku VD považovali za tragickou životní prohru. Každý rozhodčí má svůj pohled na psí krásu a co jeden bere za přednost, druhému se líbit nemusí. Např. já mám podle jednoho rozhodčího těsný předkus, podle jiného mám kleště a další pro jistotu napíše, že mám skus korektní, a je to! Mně je to šumafuk, hlavně že mám skus vhodný k důkladnému ohlodání kostičky. 

ObrazekNechci se tady moc vychvalovat, ale skromně musím prozradit, že mám super povahu. I v bonitačním posudku mám napsáno, že jsem klidný, vyrovnaný a přátelský .... každý, kdo mě zná, by potvrdil, že je to tak - do puntíku! S ostatními psy nemám problémy. Bydlím v Jihlavě, kde potkávám na procházkách spoustu dalších pejsků, ale můžu běhat klidně mezi nimi na volno a panička nemusí mít strach, že bych jí utekl, chtěl se prát nebo chtěl někoho obtěžovat. Konflikty nevyhledávám, ale ani za každým hned neběžím, abych se kamarádil. Zpočátku dodržuji dekorum a nejsem zvědavý na to, aby mě každý na potkání osahával. Po bližším seznámení jsou ledy prolomeny a já nadšeně vrtím svým pahýlkem. Nemyslete si ale, že si nechám všechno líbit. Když se namane nějaký psí nevycválanec, tak se umím ohradit a vysvětlit mu pravidla slušného chování. Panička říká, že jsem prý dobře socializován, a panička má vždycky pravdu.

ObrazekChodím pravidelně cvičit, střídavě jezdíme na cvičák do Jihlavy, Polné a do Pelhřimova. Cvičení mě baví, ale na druhou stranu nejsem žádný Hujer. Když nemám svůj den, tak cvičím stráááášně pomalu. V takovém případě mě spolehlivě probere až chlápek v gatích, kterému se říká figurant. To mám hned energie na rozdávání. Jednou za čas, když mám přemýšlivou náladu, tak si zafilozofuji na smyslem a podstatou požadovaného cviku a až  potom cvik splním, abych paničce udělal radost (ostatně mi z toho kápne nějaký piškotek).  Mám složeny tyto zkoušky z výkonu (ZZO, ZOP, ZPU 1, ZMT, T 1, OPT 1, FPr 1, FPr 2, FPr 3, ZM, SPT 1, BH a ZPS 1). V současné době se se mnou panička věnuje nejvíce stopování.