Jdi na obsah Jdi na menu
 


NOVINKY

28. 8. 2006

 23. 7. 2009 - Charlie a mimina z Kamenného stávkuObrazek

Obrazek

Obrazek

13. 4. 2009 - výlet do Telče. Kromě procházky spojený s návštěvou zámeckého parku a dvou kaváren. Nemůžu než nevzpomenout na Kerýska, protože naše dřívější výlety s ním byly o dost akčnější - člověk musel být v případě Kerdy neustále ve střehu, aby některé jeho nápady (sežrat cizího psa, sežrat cizího pána apod.) stihl včas zarazit. Charlie je holt moc vychovaný a klidný,  nevšímá si psů ani lidí a nejsou s ním žádné potíže - prostě se mi trochu stýská po dřívějším adrenalinu...

 

14. - 15. 3. 2009 - účast na výcvikovém víkendu boxerů v Doubravčicích u Prahy.

ObrazekPo několika měsících nicnedělání jsme opět vyrazili z domu, abychom si trochu zacvičili a také abychom na chvíli zapomněli, že je nás o jednoho míň. Musím konstatovat, že víkend byl perfektně zajištěn a zorganizován. Naší skupině se věnoval pan Chaloupek a jeho pomoc a rady byli pro všechny přínosem. S Charliem jsem absolvovala letos naše první dvě stopy (já vím, je to ostuda), ale Charlie od října čuchat nezapomněl, takže jsem byla s jeho prací celkem spokojená. Bylo vidět, že Charliemu výlet prospěl, choval se vzorně a cvičil opravdu s chutí, i když druhý den na něm bylo znát, že po zimě je to s jeho fyzičkou slabší. Při obranách se nám věnovali figuranti R. Fagoš (sobota) a V. Křeček (neděle) a klobouk před nimi dolů!  Velmi vydařená akce!

  

1. 1. 2009 zemřel malý Kerda na selhání ledvin. Bylo mu necelých 2,5 roku a konec přišel náhle po krátkém a marném boji. Kerda byl úžasný pejsek, "křemínek" s velkým neohroženým srdcem. Moc nám chybí jeho lumpárny a  je nám po něm smutno.

ObrazekNIKDY NA TEBE, KERDO, NEZAPOMENEME. 

Z dalšího rozboru krve, jehož výsledky přišly až po Kerdově smrti, se zjistilo, že k akutnímu selhání ledvin došlo v důsledku leukémie.

ObrazekObrazek

  

26. 10. 2008 - Charlie složil zkoušku ZPS 1 (zkouška psa stopaře 1. stupně) podle Národního zkušebního řádu!

Obsahem zkoušky je: stopa cizí, 2 hodiny stará, 500 kroků dlouhá, 4 lomy - z toho jeden ostrý, 2 předměty kladeče + poslušnost dle ZVV 1.

Dostali jsme 165 b., tj. známka dobrá. Nebyl by to ovšem Charlie, kdyby si při poslušnosti alespoň při jednom cviku nepostavil hlavu - tentokrát to bylo vždy bezproblémové štěkání na povel. Na předchozích zkouškách dostal Charlie za štěkání nejhůř 9 b., ale nyní měl zarputilý výraz a tlamku na zámek. Až na druhý povel ze sebe vyloudil pár zaštěknutí, za které by se styděla i čivava. Štěkání bylo ohodnoceno známkou nedostatečně, pokud jde o ostatní cviky, Charlie předvedl standardní výkon a bylo to OK.  (Začínám mít pocit, že to dělá schválně, aby posílil moji nervovou soustavu.) 

   

5. 10. 2008 - máme BH, tak můžeme začít trénovat na FH!

Protože podmínkou pro nastoupení ke stopařským zkouškám FH je složení buď zkoušky BH (doprovodného psa) nebo SchH 1 (což díky Charlieho "nepouštěčkám" moc nepřichází v úvahu), nastoupili jsme bez předchozí přípravy v neděli na BH. Díky tomu mohly zkoušky v Jihlavě proběhnout, protože se nás sešlo akorát šest. Rozhodoval Jiří Hammer.  Ze cvičáku, kde probíhala poslušnost, jsme se na druhou část zkoušky (speciální cviky) přesunuli před OD Tesco. 

Obrazek

 Adélka Záhorská s boxerkou Aidou úspěšně zvládla IPO 1 - moc gratulujeme!!!

Za fotky ze zkoušky děkuji Zuzce Prokšové.

ObrazekObrazek

           chůze na vodítku                                                                 ...a bez vodítka

  

31. 8. 2008 - jeli jsme si zacvičit do Počátek. Jelikož chudák Kerda má opět nějaké zdravotní problémy, proháněla jsem hlavně Charlieho. Nejdříve Charlie vypracoval hodinovou cizí stopu (žádná velká sláva to nebyla), procvičili jsme aport a šli jsme vypracovat druhou hodinovou cizí stopu (ta už byla OK). Potom Charlie  v lese vyhledal a označil ukrytého pomocníka a výcvik jsme zakončili na prázdném statku v Jihlávce, kde Charlie vyhledával pomocníka v objektu. Až na první stopu Charlie cvičil moc hezky, tak uvidíme, zda seberu dost odvahy, abych zkusila SPT2. 

    

22. 8. 2008 - MÁME SLOŽENOU DALŠÍ ZKOUŠKU - STOPAŘSKOU SPECIÁLKU SPT 1 dle zkušebního řádu TART. V pachových pracích Charlie zazářil, v poslušnosti měl při přivolání jeden ze svých drobných "zkratů", ale potom již cvičil pěkně. Takže pachové práce 149 b. ze 150, poslušnost 41 b. z 50. Rozhodčím byl  Lubomír Ábel st.

Pachové práce:

stopa cizí, hodinu stará, 900 kroků, dva lomy, dva předměty kladeče - 99 b. (max. 100 b.) 

vyhledání a přinesení ztraceného předmětu - 20 b. (max. 20 b.)

rozlišování předmětů, dva pokusy - 30 b. (max. 30 b.)

Poslušnost:

přivolání - 4 b., chůze na vodítku u nohy - 8 b., sedni - lehni - vstaň - 9 b., aport - 10 b., dlouhodobé odložení - 10 b.

Charlie je prostě můj šikulka!!!

  

9. - 16. 8. 2008 - účast na výcvikovém táboře v Žirovnici. Jeli oba kluci, s Kerdou jsem se věnovala obranám, s Charliem převážně pachovým pracem (ale zakousat dostal Charlie samozřejmě také).

 

27. 7. 2008 - opět jsme si jeli zacvičit do Počátek. Fotky na http://kkstrmilov.rajce.idnes.cz/Pocatky_27._7._2008/

  

18. - 20. 7. 2008 proběhl výcvikový víkend v Počátkách. Jelikož právě rekonstruujeme baráček a na cvičení díky tomu nezbývá moc času, zúčastnili jsme se s Charliem a Kerdou jen v sobotu. Ráno po příjezdu už měl Charlie našlápnutou praktickou stopu, takže jsme ji šli hned vypracovat. Poté následovala poslušnost a překážky a šlo se kousat - nejdříve na cvičáku, následně probíhaly revíry v objektu a nakonec zadržení ve vodě, což vodomil Charlie miluje. Kerda sice vodu moc nemusí, ale kvůli kousnutí se přemohl. Po odpočinku se jelo pro změnu na revíry a kousání do lesa. Večer jsme si počkali ještě na přepad a bohužel jsme museli odjet. Škoda, že jsme nemohli zůstat do neděle, ale i tak jsme si parádně zacvičili. Prostě to bylo super, připraveno bylo výborné pohoštění, ale hlavně se nám všem věnovali moc fajn lidi.       

  Obrazek

další fotky viz fotogalerie "Charlie v akci"

      

25. 5. 2008 - Charlie složil stopařskou zkoušku FPr 3, rozhodoval opět pan Brym, máme na něj poslední dobou štěstí.

  

23. 1. 2008 - "drobeček" CharlieObrazek

Obrazek

  

  

 

 

  

  

  

  

     

     

     

    

    

    

  

27. 10. 2007 jsme s Charliem a Kerym navštívili Kamenici, kde bydlí naše kamarádka Adéla s boxerkami. S Charliem jsme se zúčastnili takové minipředváděčky pro děti. Charlie se dokonce nechal od dětí krmit piškoty a poté vydržel i hlazení, což byl u něj celkem výkon.  

Obrazek  

   

Kluci a jejich boxeří kamarádky Fatča a Aida - není to hezká skupinka?

Obrazek

11. 8. - 18. 8. 2007 - LETNÍ VÝCVIKOVÝ TÁBOR NOVÁ LOUKA - ALBRECHTICE NAD VLTAVOU

Fotky v galerii Charlie v akci.

17. 8. 2007 - CHARLIE ÚSPĚŠNĚ SLOŽIL ZKOUŠKU ZM PODLE NZŘ. Obrazek

Původně jsem na táboře plánovala zkusit zkoušku SPT 1 podle TARTu, ale nakonec se místo tartových konaly zkoušky podle NZŘ, kde si zatím na stopařskou speciálku netroufám, a proto jsem šla na všestrannou zkoušku ZM (tzv. "zkouška mistrů"). Jelikož má Charlie problém s pouštěčkami, tak mě až do poslední chvíle napínal, zda figuranta pustí nebo ne. Naštěstí v obou případech pustil  na druhý povel, takže máme další zkoušku zdárně za sebou  - 126 bodů, známka dobře (stopa 44 b. - Charlie čerstvé stopy na lehkém terénu chodí zásadně s vysokým nosem, poslušnost 42 b. - poslušnost Charlie předvedl pěknou, bohužel za přivolání dostal jen 5 b., protože na volno neodběhl dostatečně daleko, obrana 40 b. - ach, ty pouštěčky).

Obrazek

                             Kery, Terezka, Greta a Charlie

 

22. 7. 2007 - CHARLIE SLOŽIL STOPAŘSKOU ZKOUŠKU FPr 2 PODLE ZKUŠEBNÍHO ŘÁDU SChH. 

Zkoušky pořádal ZKO Pelhřimov, rozhodoval opět pan Brym. Ke zkoušce FPr 2 bylo přihlášeno 7 psů, nastoupilo jich 6 - Charlie, 3x německý ovčák, malinois a  čsl. vlčák. Až na jednoho všichni zkoušku složili. Charlie ale neměl vůbec svůj den a předvedl naprosto tragické vypracování stopy. Byla to jedna z jeho nejhorších stop, co kdy odešel. Jediným pozitivem bylo, že pěkně označil oba předměty. Foukal docela silný nárazový vítr, Charlie pracoval s vysokým nosem a tím pádem nepřesně. Vítr ale pro nás není omluva. Prostě pořád je co zlepšovat a musíme na sobě ještě hodně zapracovat. Takže zkoušku sice máme, ale s odřenýma ušima za pouhých 72 bodů (fuj).

Obrazek

    

foto ze zkoušky FPr2

13. 7. - 15. 7. 2007 - VÝCVIKOVÝ VÍKEND V ČERVENÉ ŘECICI SE ZAMĚŘENÍM NA OBRANY.

Tentokrát jel Charlie i benjamínek Kery. V pátek večer jsme odjeli do Pelhřimova, kde jsme nejdříve na sídlišti dělali frekvence, poté jsme se přesunuli do průmyslového areálu a tam cvičili revíry, avizace a vyhledávání aportu. Skončili jsme cca v 1 hod. v noci. Celá sobota patřila obranám. Bylo naprosto vražedné vedro, a přestože jsme se odpoledne přesunuli na louku u lesa, kde byl alespoň trochu stín, Charlie byl pěkně vyřízený. Večer bylo volno, abychom do neděle stihli nabrat trochu sil. V neděli ráno jsme si s Vlaďkou navzájem našláply stopu (za týden jdeme na FPr 2), Charlie i v tom vedru po stopě metl jako blázen a přelítl oba předměty. Následoval opět nácvik obran a po obědě se VV ukončil. 

      

1. 7. 2007 - CHARLIE SLOŽIL STOPAŘSKOU ZKOUŠKU FPr 1 PODLE ZKUŠEBNÍHO ŘÁDU SChH - DOSTAL 90 BODŮ. 

Zkoušky pořádal ZKO Pelhřimov, rozhodoval pan Brym. Ke zkoušce FPr 1 nastoupilo 8 psů - 3x německý ovčák, 2x cane corso (Charlie a Terezka Katky Havelkové), malinois, čsl. vlčák a argentinská doga. Všichni zkoušku úspěšně složili!   

 

29. 6. - 1. 7. 2007 - VÝCVIKOVÝ VÍKEND V ČERVENÉ ŘEČICI. 

Tentokrát na víkend jel jen Charlie, Kerýs se s rodiči rekreoval na chalupě. 

Výcvik byl opět zaměřen na obrany a stopy. V pátek večer jsme se věnovali pachovým pracem - stopě, rozlišování a vyhledávání předmětů. V noci poté probíhaly obrany - hladká zadržení a revíry (jsem ráda, že jsem se v té tmě nepřerazila...). V sobotu ráno jsme jeli na stopy a před obědem se chvilku cvičila poslušnost a překážky. Po obědě do odpoledne probíhal opět nácvik obran, zejména hladká zadržení a kontroláky. Večer dostali pejsci volno, aby nabrali sil a odpočinuli si před nedělní stopařskou zkouškou.

Obrazek

18. 5. - 19. 5. 2007 - ÚČAST NA VÝCVIKOVÉ AKCI V ČERVENÉ ŘEČICI. 

Výcvik byl zaměřen na obrany a pachové práce.

  

4. 5. 2007 - KONTROLNÍ RTG VYŠETŘENÍ KYČLÍ A LOKTŮ.

Jelikož Kerymu bylo 9 měsíců, jela jsem s ním na předběžný rtg do Chotěboře k MVDr. Melounovi, který se problematikou DKK zabývá. Rozhodla jsem se, že nechám udělat  kontrolní rtg kyčlí a loktů  Charliemu, přece jen po 4 LETECH INTENZIVNÍHO CVIČENÍ, kdy Charlie dělá vše, co služební plemena, mě zajímalo, jak na tom bude. Výsledek byl opravdu překvapivý - Charlieho KYČLE I LOKTY DOPADLY V JEHO 4 LETECH a 3 MĚSÍCÍCH NAPROSTO SUPER, dle MVDr. Melouna jsou ČISTÉ, tedy DKK 0/0, a byl dost překvapený, že byl Charlie oficiálně vyhodnocen MVDr. Ekrem jako 1/1 - zhodnotil to jako hodně tvrdé posouzení.  Ale je fuk, jestli je to DKK 0/0 nebo 1/1, hlavní je, že ve více než 4 letech je Charlie zdravý jako řípa, což mi udělalo ohromnou radost. MVDr. Meloun mě dokonce požádal, zda bych mu rtg snímek nedala, že by ho použil jako prezentační na přednáškách, aby na něm ukázal, jak mají vypadat kyčle 4letého cane corso. Pokud se mi podaří rtg snímek slušně nafotit, doplním ho na stránky.

 

28. 4. 2007 - ÚČAST NA VÝCVIKOVÉM DNI V PELHŘIMOVĚ.

Výcvik byl zaměřen na poslušnost a pachové práce.  

  

20. 4. 2007 - po delší pauze přidáno pár fotek z obran do galerie "Charlie v akci"

     

28. 1. 2007 - KERY MÁ DNES PŮL ROKU.

Konečně začaly fungovat jeho vlastní stránky www.kerim.estranky.cz. Zatím jsou poněkud strohé, ale časem začne příspěvků přibývat. 

 

17. - 19. 11. 2006 - ÚČAST NA VÝCVIKOVÉM VÍKENDU, KTERÝ SE KONAL VE ŠVÁBOVĚ. 

Cvičila se poslušnost, obrany, stopy a vyhledávání osob.  

 

11. 11. 2006 JSME POPRVÉ S CHARLIEM ZÁVODILI.

Zúčastnili jsme se závodu podle TARTu beze stop, a to v kategorii T 1. Závod pořádal Vojta Maurer ve svém výcvikovém středisku v Pelhřimově. V kategorii T 1 bylo celkem 9 psů (6 německých ovčáků, malinois, rotvík a my). Nakonec jsme na naší premiéře skončili na 5. místě, což beru jako úspěch (ostatně dostali jsme tolik cen, že jsme to pomalu nepobrali). Charliemu fandil Kery, který byl v Pelhřimově samozřejmě s námi.      

DNE 12. 11. 2006 CHARLIE ÚSPĚŠNĚ SLOŽIL DALŠÍ ZKOUŠKU - OBRANÁŘSKOU SPECIÁLKU OPT 1 PODLE ZKUŠEBNÍHO ŘÁDU TART.

Zkoušky pořádal SKS TART region Pelhřimov, rozhodčím byl Zdeněk Babor (poslušnost 46 b., obrana 222 b.

   

20. - 22. 10. 2006 - VÝCVIKOVÝ VÍKEND V ČERVENÉ ŘEČICI PODLE TARTU     

Připraven byl nabitý program. Cvičila se poslušnost, překážky, stopy, ale kromě toho jsme si zkusili např. likvidaci výtržnosti v místnosti, vyhledávání osob a předmětů v objektu zámku v Červené Řečici (to Charlieho hodně bavilo a docela mu to šlo), na zámku se cvičily i obrany, v noci probíhaly avizace s přepadem atd. Program byl opravdu pestrý, a proto Charlieho cvičení bavilo. Bavila ho i hárající ovčanda Mája, ale Vojta si Máju hlídal a kromě nevinného laškování Charliemu víc nedovolil.

Víkendu se v roli pozorovatele zúčastnil i prcek KERY, který byl ve věku necelé tři měsíce nejmladším účastníkem. Změnu prostředí, cizí lidi i psy zvládl bez nejmenších problémů. Je to sebevědomé, nebojácné a aktivní štěně a zatím to vypadá, že z něj vyroste šikulka. KERY si poprvé zkusil ministopičku, proběhl se tunelem, přešel kladinu, na zámku s Charliem prozkoumal pár místností a neohroženě si zakousal na kůži. Kromě toho řádil a řádil a řádil...

Na závěr víkendu se konaly zkoušky podle TARTu, kterým jsme přihlíželi jen jako diváci, protože na složení další zkoušky zatím nemáme natrénováno, ale časem třeba zkusíme SPT 1....uvidíme.

 

DNE 15. 10. 2006 CHARLIE ÚSPĚŠNĚ SLOŽIL ZKOUŠKU ZPU I PODLE ZKUŠEBNÍHO ŘÁDU KJ BRNO.

Zkoušky pořádal Kynologický klub Polná, rozhodčí byla paní Marcela Nalezená.

   

DNE 30. 9. 2006 NA KLUBOVÉ VÝSTAVĚ MOLOSS KLUBU V KROMĚŘÍŽI ZÍSKAL CHARLIE V1 CAC V TŘÍDĚ OTEVŘENÉ. NAKONEC K MÉMU OBROVSKÉMU PŘEKVAPENÍ ZÍSKAL I BOB.

Posudek Charlieho z KV Moloss klubu:

3,5letý pes, samčí vyjádření, těsný předkus, oko hnědé, uši správně nesené, výborná krční linie, prostorný hluboký hrudník, pevný hřbet, lehce spáditá záď, úhlení hrudních i pánevních končetin v pořádku, pravidelný krok

Tím letos končíme s výstavami a budeme se věnovat výchově malého prcka.

    

ObrazekNOVÝ PŘÍRŮSTEK DO RODINY!!! DNE 16. 9. 2006 JSME SI PŘIVEZLI DOMŮ MALOU ŠEDOU KULIČKU - PEJSKA KERIMA MAO-DAO (ANNIE MAO-DAO x BRUTUS)!!! ŘÍKÁME MU KERY.

Jak byl Charlie velmi klidné a pohodové štěně, tak je Kery neposedný a zvědavý ďáblík. Zatím je to malý prcek ... uvidíme, jak nám vyroste.

Obrazek

 

 

 

 

   

  

  

  

      

1. 9. 2006 - 3. 9. 2006 JSME SE ZÚČASTNILI VÝCVIKOVÉHO VÍKENDU, KTERÝ SE OPĚT KONAL V ŽIROVNICI A BYL ZAKONČEN ZKOUŠKAMI PODLE TARTU

Nebylo to bez nervů. Den před zkouškami si Charlie sedřel polštářek u zadní tlapky a začal pěkně kulhat.  Původně jsem myslela, že si zkusíme stopu a poté ze zkoušky odstoupíme nebo nás rozhodčí vyhodí, protože Charlie neměl do cvičení vůbec chuť. Nakonec jsme však zkoušku zdárně dotáhli do konce. Stopa se Charliemu nádherně povedla, Z MOŽNÝCH 100 BODŮ JI UDĚLAL NA 99! Na poslušnosti a obranách již byla zraněná tlapka znát a jeho indispozice se samozřejmě projevila i na bodovém ohodnocení. Přesto Charlie prokázal bojovného ducha a snažil se cviky dle svých momentálních možností plnit. 

Nakonec body stačily a CHARLIE ÚSPĚŠNĚ SLOŽIL ZKOUŠKU T1.

Opět musím poděkovat Vojtovi, který mě namotivoval, abych na zkoušku šla + pomáhal mi s přípravou.

 

DNE 26. 8. 2006 JSME SE PO DELŠÍ DOBĚ OPĚT VYSTAVOVALI. ZÚČASTNILI JSME SE BRNĚNSKÉ KRAJSKÉ VÝSTAVY, KTERÁ SE KONALA V KRÁSNÉM AREÁLU KYNOLOGICKÉHO KLUBU ZETOR. POSUZOVAL PAN ŘEHÁNEK A CHARLIE BYL VÝBORNÝ 1, VÍTĚZ TŘÍDY A KRAJSKÝ VÍTĚZ.

Výstavní posudek Charlieho z Brněnské krajské výstavy:

3,5letý pes, správné výšky a mohutnosti, samčího vyjádření, hlava ušlechtilá, mohutná, výrazný stop, prostorná čenichová partie, těsný předkus, výborná krční linie, prostorný hluboký hrudník, výborně utvářené předhrudí, pevný hřbet, úhlení hrudních i pánevních končetin v pořádku, pravidelný krok, hezky se předvádí

Obrazek 

   

 

 

 

 

 

 

 

  

  

 

   

29. 7.  - 5. 8. 2006 JSME SE ZÚČASTNILI VÝCVIKOVÉHO TÁBORA V ŽIROVNICI A DNE 5. 8. 2006 CHARLIE SLOŽIL ZKOUŠKU ZMT PODLE ZKUŠEBNÍHO ŘÁDU TART. 

Tímto děkujeme Vojtovi Maurerovi, který výcvikový tábor pořádal.